TWOJE WNĘTRZE, TWÓJ CHARAKTER14.05.2020

Top kolorów wnętrz w roku 2020

Kolor jest jednym z najważniejszych środków wyrazu w aranżacji wnętrz. To od barw w końcu zależy ostateczny wyraz pomieszczeń. Dlatego, to jakie będą panować trendy w tym zakresie w nadchodzącym roku już od kilku miesięcy zaprząta głowy designerów, producentów wyposażenia wnętrz i każdego miłośnika designu.


Według Instytutu PANTONE barwą tegoroczną jest CLASSIC BLUE 19-4052 symbolizujący spokój, pewność siebie i stabilizację. Kolor ten kojarzy nam się z wieczornym niebem oraz spokojną głębią morza tuż przez sztormem. Barwa jest nasycona i intensywna, aczkolwiek nie przytłaczająca. Jest to odcień niebieskiego wpadający w granat będący symbolem nadziei, bezkresnej wolności i zaufania.

Butelkowa zieleń wciąż trendy

Zielenie w różnych odcieniach od ciemnych butelkowych przez mięty, oliwki po delikatne pastelowe. Ten kolor nawiązuje do natury jako roślinności wszelakiej maści. Drzewa krzewy liście, trawa przybierają kolor zielony w milionach odcieni, jednak zawsze kojarzą nam się ze spokojem i odpoczynkiem. Nie bez powodu ta właśnie barwa uznawana jest za uspokajającą. Ciemne zielenie są bardziej eleganckie, dostojne, połączone ze złotem tworzą luksusowe stylizacje. W tym roku odchodzimy trochę od butelkowych tonów na rzecz brudnych poszarzałych odcieni oliwkowych oraz świeżej mięty połączonej z turkusem. Są to ubarwienia bardziej ożywione energetyzujące wprowadzające wesoły klimat. Idealnie komponują się z rattanem, wełną, szkłem, stalą, drewnem, a nawet kamieniem.

Bardzo popularną barwą w ostatnim czasie jest róż

Od kilku sezonów nieustannie na salonach możemy zobaczyć kolor różowy w wielu odsłonach. Najbardziej popularny był tak zwany brudny róż, czyli jasny pastelowy nieco stonowany szarością. W tym sezonie również odchodzimy troszkę od ulubionych tonów zdradzając je z nieco bardziej ożywionymi odcieniami moreli, pomarańczy oraz jaśniejszego czystszego różu. Kolory te są radośniejsze i niosą ze sobą pozytywną energie. Wesołe barwy tańczące w naszym domu zachęcają do zmian i prowokują do pozytywnego myślenia. Kolor różowy o morelowym odcieniu jest świeży, kojarzy się z soczystymi owocami, dlatego idealnie sprawdzi się w pokojach dziecięcych oraz w kuchni. Pastelowe barwy w czystej postaci królują wśród dodatków i tekstyliów. Nie musimy od razu malować ścian na różowy, żeby poczuć tę moc koloru.

 

Al. Solidarności 34
61-696 Poznań

PN.-SOB. 10:00-20:00
NIEDZ. 10:00-18:00

ul. Motylowa11
78-100 Niekanin

PN.-PT. 10:00-17:00
SOB. 09:00-14:00

ul. Ogrodowa 1
66-440 Skwierzyna

PN.-PT. 07:00-17:00
SOB. 09:00-13:00

ul. Leśna 13
66-440 Skwierzyna

PN.-PT. 06:00-14:00